Техніка безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт
Практично завжди при виконанні робіт по переїзду працівникам компанії «Газелька» доводиться стикатися з великогабаритними вантажами. Це можуть бути великі меблі, побутова техніка, спортивні тренажери, музичні інструменти, різне спеціальне обладнання і безліч інших предметів.
Такі вантажі мають велику масу, незручну форму і розміри, що не сприяє легкості переміщення і навантаження. При цьому зростає ризик пошкодження цінних предметів, а також виникає небезпека травматизму. Щоб перевезти вантаж в цілості необхідно неухильно дотримуватися правил техніки безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт.
Загальні положення
До такелажних робіт відносяться закріплення, підйом і перенесення вантажів, їх вивантаження і установка в потрібне положення, а також всі супутні роботи. При їх виконанні працівникам слід виконувати загальні вимоги техніки безпеки і охорони праці, бути уважними і зосередженими, чітко і злагоджено організовувати спільну працю. Перед початком безпосереднього виконання робіт потрібно звертати увагу на наступні моменти:
- особливості приміщень і відкритих майданчиків, шляхи переміщення вантажу (розміри дверей і прорізів, ширина коридорів, рельєф місцевості, висота стель, розміри сходових майданчиків);
- погодні умови (сильний вітер, дощ чи сніг, ожеледиця, туман);
- особливості вантажу (вибухопожежонебезпечність, габаритні розміри, крихкість, зміщення центру ваги, шорсткість поверхні);
- зручність спостереження за переміщенням вантажу;
- вибір підйомних механізмів, способу переміщення та закріплення вантажу;
- ергономіка (освітлення на шляху перенесення, здатність кожного окремого працівника фізично виконати свою частину робіт, достатність професійних знань для керівництва процесом);
- зв'язок, дотримання попередніх домовленостей і взаєморозуміння між усіма учасниками робіт;
- можливість виникнення небезпечних ситуацій на протязі виконання робіт (відмова обладнання, натяг ременів, надійність тари і упаковки).
Вимоги до проведення робіт
При підйомі і переміщенні вантажів дотримуються наступні вимоги:
- всі частини вантажу повинні бути надійно закріплені;
- необхідно забезпечити стійкість переміщуваних предметів;
- вантаж по масі не повинен перевищувати вантажопідйомність обладнання;
- повинна бути виключена можливість перекидання переміщуваних предметів;
- перед підйомом цінного вантажу на велику висоту спочатку піднімають його на 15-20 см і спостерігають за його стійкістю.
Вимоги до важтажопідйомного обладнання і допоміжних матеріалів
Для підйому і переміщення вантажів працівники компанії «Газелька» застосовують спеціальне підйомно-транспортне обладнання і механізми. До них відносяться різні рокли, штабелери, візки, підйомники, лебідки і крани. До даного обладнання пред'являються такі вимоги:
- висока безпека і надійність обладнання;
- все обладнання повинно знаходитися в справному стані і проходити періодичне огляд;
- механізми повинні систематично проходити випробування на здатність безпечного підйому і переміщення вантажів з вказаною в паспорті масою;
- відстань між різними підйомним устаткуванням, а також між механізмами і будівельними конструкціями повинна бути не менше 1 метра.
Вимоги до працівників, зайнятих на виконанні такелажних робіт
До виконання робіт повинні допускатися особи у віці від 18 до 60 років. Всі такелажники повинні перед отриманням допуску до роботи пройти медичний огляд, який засвідчить відсутність протипоказань до фізичної праці і роботі на висоті. При цьому слід враховувати фізичну форму працівників і їх здатність до виконання покладених на них зобов'язань. Вантажники повинні пройти попереднє навчання, в якому розглядаються всі аспекти і особливості робіт, правила організації праці і техніка безпеки.